משרדנו עוסק בכל עבירות התעבורה ובנושאים הבאים:

פסילה מנהלית של רישיון הנהיגה בשל נקודות, נהיגה בשכרות ותחת השפעת סמים, נהיגה בחוסר זהירות ובקלות דעת, עבירות מהירות מכל סוג, נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, פסילת רישיון ע”י המכון הרפואי, קנסות תעבורה, כתבי אישום בשל תאונות דרכים, תאונות דרכים עם נפגעים והרוגים, עבירות הפקרה, ייעוץ לפני חקירה במשטרה ועוד.

משרד עורכי דין מיכאל (מייק) שטרית מעניק מעטפת ייעוץ וייצוג משפטי מקצועי בכל תחומי דיני התעבורה, החל משלב ביצוע העבירה או התאונה, עבור בשלב החקירה במשטרה, וכלה בשלב ניהול המשפט וניהול תביעה אזרחית הקשורה בעניין.

המגמה של בתי המשפט לתעבורה הינה להחמיר בענישה, ולכן מומלץ להתייצב לכל דיון בתיק תעבורה בלוויית סנגור, שימוש בשירותיו של עורך דין תעבורה יכול להביא לזיכוי מוחלט או להקלה משמעותית בעונש, בין אם מדובר בעבירות שבצידן נקודות, בעבירות קנס, שלילת רישיון, מאסר וכיוצא באלה. משרדנו מעניק טיפול איכותי, אישי והדוק, תוך מתן מענה מהיר לכל צרכי הלקוח.

בבתי המשפט לתעבורה נגזרים לעיתים עונשים קשים – כגון קנסות כבדים, פסילת רישיון נהיגה, עונשי מאסר על תנאי ובמקרים חריגים עונשי מאסר בפועל, כל אלה מחזקים את הצורך בייצוג והיוועצות מוקדמת על ידי עורך דין תעבורה.

בכל מקרה בו קיבלנו דו”ח תעבורה או חלילה היינו מעורבים בתאונה – מומלץ לשקול פניה אל משרד עו”ד המתמחה בדיני תעבורה.

 

פעמים רבות עולים פגמים מהותיים בהתנהלות השוטרים שרשמו את הדו”ח. פגמים אלו עשויים להביא לכדי ביטול דו”ח התנועה או כתב האישום לחלוטין או להביא לעסקת טיעון מקלה – אם בעניין הקלה בעונש ואם בדרך של תיקון סעיפי האישום לאישומים מקלים יותר, או כאלה שאין בצדם נקודות.

 

עבירות תנועה משמעותיות יותר הינן כאלה אשר בצידן חובת פסילת רישיון נהיגה מינימלית. מדובר בעבירות תנועה חמורות הנחשבות כמסכנות חיים, למשל עבירות נהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים, עקיפה תוך חציית פס הפרדה רצוף, תאונות דרכים וכולי.

פעמים רבות מגיע הנאשם לדיון המשפטי כאשר הוא אינו מודע לכך שבגין העבירה בה הוא מואשם קיימת חובת פסילה מינימלית של רישיון הנהיגה. בנוסף הנאשם לא מביא בחשבון את העובדה כי בתי המשפט לתעבורה נוטים להעניש נאשמים בעבירות תנועה חמורות באופן קשה, וזאת משיקולי הרתעת הפרט והציבור.

 

עו”ד המתמחה בדיני תעבורה יסייע רבות במקרים כגון אלה. למשל, תיתכן פסילה חלקית בלבד של הרישיון בתנאים מסוימים. תוצאה העשויה לאפשר למשל לנהג מקצועי להמשיך להחזיק ברישיון לרכב עבודה (מונית, משאית, קטנוע) כך שלא תיפגע יכולתו להתפרנס, או שיתאפשר שינוי סעיף האישום לכזה שאין בצידו חובת פסילה מינימאלית או נקודות. ניתן להפנות בית המשפט לנסיבות מיוחדות של הנהג, אם בעברו התעבורתי של הנהג ואם לנסיבותיו האישיות – נימוקים שיש בהם לאפשר לבית המשפט לתעבורה להקל מעונש המינימום הקבוע בחוק.